O festivale

Medzinárodný festival klasickej hudby – Trnavská hudobná jar – už 52. rok nadväzuje na tradíciu vážnej hudby v prvom slobodnom kráľovskom meste. Mesto Trnava v spolupráci s Bachovou spoločnosťou na Slovensku každý rok prináša svojim návštevníkom v mesiacoch marec až jún pestrú žánrovú kombináciu. Všetky koncerty sú v podaní špičkových domácich i renomovaných zahraničných umelcov.

Program vyskladaný zo symfonickej hudby, koncertov unikátnych hudobných nástrojov ako organy v Bazilike sv. Mikuláša, klavírnych recitálov či vokálnych vystúpení zaručuje, že každý si vo festivale nájde to svoje. Veľkolepé priestory trnavských kostolov, historická sála Marianum v arcibiskupskom úrade, podmanivá Synagóga – centrum súčasného umenia Galérie Jána Koniarka alebo aj Divadlo Jána Palárika vytvárajú nezabudnuteľný dojem v spojení s nádhernou klasickou hudbou.

Tak ako vraví úvodné motto, radosť a vzťah k vážnej hudbe treba pestovať a rozvíjať. A to je hlavným cieľom nového formátu Trnavskej hudobnej jari, ktorý sa sústredí do dvoch týždňov plných koncertov a vystúpení, no najmä workshopov, seminárov a aktivít zameraných na vytvorenie komunity milovníkov hudby. Týmto spôsobom festival klasickej hudby priblíži tento štýl hudby nielen pravidelným poslucháčom ale aj nováčikom a mladej generácii, ktorí budú môcť nahliadnuť na svet hudby z úplne iného uhla.  

Príďte aj Vy a vychutnajte si Trnavu za zvukov podmanivej hudby!

Festival klasickej hudby - Trnavská hudobná jar